Talk about sport.Say: -What sports are popular in Russian -Why people do sports -Whether you do any sports (or would like to do)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Разговаривать о спорте.Сказать:-Какой спорт популярен в России-Почему люди занимаются спортом-Будешь ли ты заниматься спортом
Гость
the most popular sport in Russia is fotball  people do sport because they want to be healthy