Тест-застосування 4. «ПОВЕДІНКА ТВАРИН» 1. Укажіть назву науки, яка вивчає взаємодопомогу, захист, агресію тварин: А ейдологія Б екологія В етологія Г етіологія 2 Який із методів найчастіше застосовував Карл фон Фріш для вивчен...

Тест-застосування 4. «ПОВЕДІНКА ТВАРИН» 1. Укажіть назву науки, яка вивчає взаємодопомогу, захист, агресію тварин: А ейдологія Б екологія В етологія Г етіологія 2 Який із методів найчастіше застосовував Карл фон Фріш для вивчення мови бджіл? А порівняння Б експеримент В спостереження Г кільцювання 3. Проявом якої форми поведінки є утворення шлюбних пар у лебедів-шипунів? А індивідуальної Б репродуктивної В соціальної Г набутої 4. Визначте причину, чому в окремих випадках хвилясті папуги в неволі не розмножуються, хоча шлюбні пари утворюють умови їхнього утримання найоптимальніші? А відсутність гніздового ящика, що є ключовим стимулом для репродуктивних інстинктів Б відсутність гніздового ящика, що є мотиваційним стимулом для спарювання В наявність клітки, у якій статеві інстинкти не проявляються Г у клітці має бути готове гніздо з пуховим настилом як необхідний пусковий стимул 5. Калан каліфорнійський піднявшись на поверхню із здобутою їжею (молюсками, морськими зірками, морськими їжаками), перевертається на спину, виймає з кишені під правою передньою лапою камінь, розташовує його на грудях і вдаряє об нього здобуту жертву. Який характер має описаний прояв поведінки? А розумова діяльність Б научіння В інстинкт Г умовний рефлекс 6. Який вид научіння спостерігається у випадку, коли шпаки перестають боятися нерухливого опудала, яке господарі вивісили на черешні для збереження врожаю? А звикання Б наслідування В закарбування Г осяяння 7. Восьминоги здатні облаштовувати житло. Зверху свій «будинок» прикривають великим плоским каменем-дахоч з боків підпирають камінцями, а спереду будують бар'єрну стіну з черепашок молюсків, камінців, краб'ячих панцирів. Яка діяльність є визначальною у таких проявах поведінки? А Інстинктивна Б умовнорефлекторна В розумова Г научіння 8. 3-поміж коралових риб з їх строкатим багатством кольорів і форм найбільш відомими є риби-ангели, риби-клоуни, риби-метелики, риби-папуги, риби-хірурги, риби-зебри, морські коники та ін. Які форми поведінки коралових риб пов'язані з їхнім яскравим забарвленням? А індивідуальні й репродуктивні Б репродуктивні й соціальні В Індивідуальні й соціальні 9. Чому пози під час сну у різних тварин є проявами видотипової поведінки? А здійснюються однаковим способом всіма тваринами того самого виду Б здійснюються різними способами всіма тваринами того самого виду В здійснюються однаковим способом тваринами різних видів Г здійснюються різними способами тваринами різних видів 10. Яку стратегію поведінки ілюструє фотографія на якій шимпанзе годує тигреня? А стратегію конфліктів Б стратегію співпраці В стратегію жертовності Г стратегію виживання 11. Які з ознак є свідченням розумової діяльності шимпанзе? А передбачення якої-небудь події Б використання знарядь праці В спілкування за допомогою змістових сигналів Г Інстинктивне здійснення дій 12. Які ознаки вказують на те що сурикати є суспільними тваринами, а черепахи - ні: А складна система спілкування Б розподіл функцій між особинами В прагнення до сумісного перебування Г постійність складу Д обмеженість доступу для особин інших спільнот
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1в 2б 3г 4а 5Г 6А 7б 8а 9г 10в 11в 12б