Their classes will last till four o'clock tomorrow?помогите составит общий вопрос,альтернативный,вопрос к подлежащему и разделительный

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 общий) Will their clusses last till four o'clock tomorrow? 2 альтернативный) Will their clusses last till four or six o'clock tomorrow? 3 к подлеж.) What will last till four o'clock tomorrow? 4 разделительный)Will their clusses last till four o'clock tomorrow, won^t they?