There are ... pupils in our class ... boys and ... girls. we play ..., do ..., go... . we don/t play ..., do ..., go ... . ... boys and ... girls play ... . ... boys and ... girls do ... . ... boys and ... girls go ... . - Где ...

There are ... pupils in our class ... boys and ... girls. we play ..., do ..., go... . we don/t play ..., do ..., go ... . ... boys and ... girls play ... . ... boys and ... girls do ... . ... boys and ... girls go ... . - Где троеточие подставьте слова плиз...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There are a lot of pupils in our class. 16 boys and 12 girls. We play in the yard,do snowman,go to school. Many boys and many girls play hide-and-seek. Three boys and five girls do homework. Many boys and many girls go to the yard