This is me on my summer holiday.I'm wearing shorts,s T-shirt and a hat. It"s hot today. надо придумать и написать о себе по этому тексту.помогите,пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is me on my summer holiday. I am wearing T-shirt, cap and shorts. It is hot and sunny today.
Гость
Чтобы утолить жажду я решила Чтобы утолить жажду я решила зайти в магазин за водой.Но ни в одном магазине её было.Я решила добежать до моей подруги и попросить у неё воды .Я стучала,но никто не открывал дверь.Через 8 минут пришла моя подруга и дала мне попить воды. Потом я начала рассказывать ей про мои поиски воды.Такое маленькое приключение произошло  этим летом.I decided to go to the store for water .But in one shop it was .I decided to run to my friend and ask her for water .I knocked, but nobody opened the door .After 8 minutes my friend came and gave me a drink of water. Then I started to tell her about my search for water .This little adventure happened last summer