Translate into English. 1 Смотри, дом строится. - 2 Документ печатают. - 3 Сообщение отправляют. - 4 Елку украшают. - 5 Пирог печется. - 6 Мясо жарится. -

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Look!The house is being built. 2A document is being typed 3A message is being sent 4A fir -tree is being decorated 5A pie is being baked 6Meat is being fried