Translate the expression from Russian into English. Use them in your own sentences. Write the sentences down: 1. Директор местной г?
Translate the expression from Russian into English. Use them in your own sentences. Write the sentences down:
1. Директор местной г??сударстеной школы
2. Большая группа студеновости
3. Отвечать за культурную и оброзаыательную программы
4. Письмо с приглашением погостить в британских семьях
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я так поняла, что надо перевести эти фразы? Если да, то вот:
1 The director of the local school gosudarstenoy2 A large group Studenova3 To be responsible for the cultural program and obrozayatelnuyu4 The letter of invitation to visit family in the UK