Translate the words in brackets into English. Read the sentences(переведите слова в скобках на английский язык. Прочитайте полученные предложения вслух). 1)Give (мне) the book. 2) Ask (его) 3) Phone (им). 4)Wash (его– неодушевл...

Translate the words in brackets into English. Read the sentences(переведите слова в скобках на английский язык. Прочитайте полученные предложения вслух). 1)Give (мне) the book. 2) Ask (его) 3) Phone (им). 4)Wash (его– неодушевленное) 5) Read (нам) the telegram. 6) Listen to (их)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Give me the book. 2) Ask him. 3) Phone them. 4) Wash it. 5) Read us the telegram. 6) Listen to them.