Треба поставити запитання до кожного речення) ДОПОМОЖІТЬ!!!! 1)He has been speaking to his friend for an hour . 2)We have been whitewashing the trees in the gardens for two hours. 3)You have been telling us about your work sinc...

Треба поставити запитання до кожного речення) ДОПОМОЖІТЬ!!!! 1)He has been speaking to his friend for an hour . 2)We have been whitewashing the trees in the gardens for two hours. 3)You have been telling us about your work since 5 oclock. 4)She has been translating this text for half an hour.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Has he been и дальше пииши все как есть 2.Have we been 3.Have you been 4.Has she been