True (T) or false (F)? A)In the USA teenagers can drive at 16. b)All the students can have part time jobs at 15. c)They can vote at18. d)In Britain teenagers can ride a motorbike at 17. E)In Britain teenagers can drive a car at...

True (T) or false (F)? A)In the USA teenagers can drive at 16. b)All the students can have part time jobs at 15. c)They can vote at18. d)In Britain teenagers can ride a motorbike at 17. E)In Britain teenagers can drive a car at 17.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a)t b)t c)f d)f e)t вот ответ