True (T),false (F) or doesn t say (DS)? A)American people like gardening. b)Flower shows and vegetable shows are not popular in the USA. c)At these shows gardeners get prizes. d)American people spend 7 hours a week in the garden.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a)American people like gardening. -True b)-False c)-doesn't say (DS) d)-False