Твір на тему на англійській мові "Як я хочу провести весняні канікули" 6 речень

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love spring. So today I want to tell you about my future spring holidays. On monday i going to go to the cinema. On tuesday and wednesday i will play with my friends. On frieday my family will go to the country. And on saturday i'll do all my homework. I hope my holidays will be good.