У посудинах без написів знаходяться газоподібні речовини: О2, NH3, H2, CO2 і повітря. Визначте речовини в посудинах.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Дія тліючоЇ лучинки - вона спалахне там, де кисень. С + O2 --> CO2 + Q   2) Аміак NH3 можна визначити за запахом, або ж за допомогою якоїсь мідної солі у вигляді водного розчину - розчин придбає яскравий синій або фіолетовий колір. 4NH3 + CuSO4 --> Cu[(NH3)4]SO4   3) Водень може відновлювати деякі метали з їх оксидів, тому треба пропустити потік цього газу над оксидом міді (||) у пробірці, що нагрівається. Буде виділятися мідь, яку можно визначити за коліром. CuO + H2 --> Cu + H2O   4) Диоксид вуглецю можно визначити, якщо пропустити його через розчин гидроксиду кальція. Розчин помутніє унаслідок утворення карбонату кальція. Ca(OH)2 + CO2 --> CaCO3 + H2O   Якщо газ пропускати через розчин і далі, то осад зникне - утвориться розчинна сіль (гідрокарбонат кальція). Нагрівши у вогні спиртовки цей прозорий розчин, він знов помутніє.   CaCO3 + CO2 + H2O --> Ca(HCO3)2   Ca(HCO3)2   --t-->  CaCO3 + CO2 + H2O   5) Повітря визначаємо методом виключення. Також можна провести невеличкий дослід: Усі добре знають, що повітря на 1/5 складається з кисню. Тоді опускаємо у посудину з водою трохи фосфора на підложці, запалюємо його, та накриваємо посудину циліндром, у якому, як ми визначимо, знаходиться суміш газів - повітря. Поки у циліндрі є кисень, фосфор палає. Потім кисень закінчується, а рівень води у циліндрі підіймається на 1/5 частину.   Отак і визначили, що це повітря.