У словазлучэнні "залатыя рукі"замяніце прыметнік "залатыя" яго сінонімам.Уякім славазлучэнні да прыметніка "залаты"нельга падабраць сінонім?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Залатыя рукі можна замяніць на працавітыя рукі, умелыя рукі. Нельга падабраць сінонім, калі слова залаты ўжываецца ў сэнсе таго, что з золата нешта зроблена, напрыклад: залаты гадзіннік, залатыя завушніцы.