Удивись данным утверждением (пример Alyosha is singing a song now- Is he singing a song now?) 1. Polina is clapping her hands now. 2. Denis and Alex are stamping their feet now. 3. Vanya is putting on a T-shirt. 4. I am taking ...

Удивись данным утверждением (пример Alyosha is singing a song now- Is he singing a song now?) 1. Polina is clapping her hands now. 2. Denis and Alex are stamping their feet now. 3. Vanya is putting on a T-shirt. 4. I am taking off my mac.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is she clapping her hands now? 2. Are they stamping their feet now? 3. Is he putting on a T-shirt? 4.Am I taking off my mac ?