Укажите предложение в котором содержится модальный оборот will they go therewe are very glad  that they were able to come did she live here  three years agodid the child have a high temperatureпожалуйста помогите по быстрей

Укажите предложение в котором содержится модальный оборот  will they go there we are very glad  that they were able to come did she live here  three years ago did the child have a high temperature пожалуйста помогите по быстрей
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 предложение. (able to)