Укажите продолжительность действия, используя форму Present Perfect Continuous 1) Ann is making notes. She ... for ten minutes. 2). The girls are reading in the college library. They ... since nine o'clock. 3) It is raining. It...

Укажите продолжительность действия, используя форму Present Perfect Continuous 1) Ann is making notes. She ... for ten minutes. 2). The girls are reading in the college library. They ... since nine o'clock. 3) It is raining. It ... since the morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 she has been making it 2 they have been reading 3 it has been raining