Умаляю ответе на вопросы по английскому языку очень прошу .: 1) A:Were you at school yesterday? B: ........................... 2) A:Was your mother at home on Saturday? B: ............................ 3) A:Were you with...
Умаляю ответе на вопросы по английскому языку очень прошу .: 1) A:Were you at school yesterday?
B: ...........................
2) A:Was your mother at home on Saturday?
B: ............................
3) A:Were you with your friend last night?
B: .............................
4) A: Were you in bed early on sunday?
B: ................................
Пожалуйста сделайте где та B: .......... Это значит написать туда ответ .! Умаляю помогите
Ответ(ы) на вопрос:
1. Yes, I was.
2. Yes, she was.
3. Yes, we were. или No, we weren't
4. Yes, I was.
1 Yes I was, 2 Yes she was, Yes I was или no I wasn't, 3 Yes I was или no I wasn't