Умоляю! срочно надо! составьте предложения легкие со словами: shark;mushroom;brush;dictation;ocean. пожалуйста! прошу!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Shark is a dangerous fish I love eating mushrooms Do not forget to brush your teeths Dictation is a good practising There are four world ocean
Гость
I saw a shark in the ocean.I lost my brush.  I love to eat mushrooms. I finished writing the dictation.