Underline the сorrect words . 1 My father /fathers/fathers name is Peter . 2 Our parents/parents/parents names are Fiona and Peter/ 3 Eva is my fatrhers /father /father mother 4 Frank and Martas /Frank and Mfrtas /Frank and Ma...

Underline the сorrect words . 1 My father /fathers/fathers name is Peter . 2 Our parents/parents/parents names are Fiona and Peter/ 3 Eva is my fatrhers /father /father mother 4 Frank and Martas /Frank and Mfrtas /Frank and Martas son is simon . 5 Max and Eva are my grandparents/grandparents /grandparents. Помогите пожалуйста .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
father's  parents father Frank and Marta's grandparents