Употребите глаголы , данные в скобках , в Present , Past  или Future indefinite. 1. i always ( to get ) up early on sunday . 2. He (not / to do ) his homework properly . 3. Terry ( to dance ) very well. 4. Shelly ( to read ) a ...

Употребите глаголы , данные в скобках , в Present , Past  или Future indefinite. 1. i always ( to get ) up early on sunday . 2. He (not / to do ) his homework properly . 3. Terry ( to dance ) very well. 4. Shelly ( to read ) a new novel of this autthor yesterday . 5. Val ( not / to know ) what to do in these circums tances . 6. What time you usually ( to have ) breakfast ? 7. What time he ( to have ) dinner yesterday ? 8. i hope we ( to meet ) tomorrow . 9. You ( to call ) on me next Sunday? 10. What does he do ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.get up 2.doesn't do 3.dance 4.read(2 форма) 5.doesn't know 6.have 7.had 8.wiil meet 9.will you call..? 10.