Употребите неопределенный артикль a( an) где необходимо. Переведите слова. Child, soldier, rainstorms, rice, film, orange, apple, hole, gas, sugar, pearls, gold, luggage, silk, table, capsule, helicopter, carousel, rivers, tra...

Употребите неопределенный артикль a( an) где необходимо. Переведите слова. Child, soldier, rainstorms, rice, film, orange, apple, hole, gas, sugar, pearls, gold, luggage, silk, table, capsule, helicopter, carousel, rivers, traveler, actor, doctor, oil
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a child,a soldier,a film,an orange, an apple, a hole, a gas, a sugar, a gold, a luggage, a silk, a table, a capsule, ahelicopter, a carousel, a traveler, an actor, a doctor