Употребите указанные существительные в форме множественного числа toy child song photo potato zoo country wolf fox woman tooth brother sportsman comedy

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
toys, children, songs,photos,potatoes,zoos,countries, wolfs,foxes,women,teeth,brothers,sportsmen, comedies
Гость
toys children songs photos potatoes zoos countries wolf foxes women brothers