Употребляя much, many, few, little, a lot of составить монолог

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
З незлічувальними іменниками: much(I HAVE MUCH TIME) little(I HAVE LITTLE TIME) a little(I HAVE A LITTLE TIME) a lot of(I HAVE A LOT OF TIME) Зі злічувальними іменниками: many(I HAVE MANY SWEETS) few(I HAVE FEW SWEETS) a few(I HAVE A FEW SWEETS) a lot of( I HAVE A LOT OF SWEETS)