Use the Prrsent Continuos Tence. 1.I (play) football with my friends now. 2.He (work )in the garden now. 3.She (sing) a song. 4.We (not,sit) now, we (stand).

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am playing football with my friends now 2) he is working in garden now 3) she is singing a song 4) we are not siting now we are standing
Гость
Используйте Prrsent непрерывного Вованом. 1.Я (играть) в футбол сейчас с моими друзьями. 2.Он (работать )в саду. 3.Она (петь) песни. 4.Мы (не сидеть) сейчас, мы (стенд).