Установите соответствие между словом и предлогом.  A)1) to be responsible                 a) in      2) to be rich                            b) of    3) to get rid                             c) -     4) to join               ...

Установите соответствие между словом и предлогом.   A)1) to be responsible                 a) in       2) to be rich                            b) of     3) to get rid                             c) -      4) to join                                 d) for      B) 1) To listen                           a) in         2 )to be famous                   b) to        3) to be fond                        c) of        4) to be rich                         d) for
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A 1) to be responsible for 2) to be rich in 3) to get rid of 4) to join B 1) to listen to 2) to be famous for 3) to be fond of 4) to be rich in