Уважаемые,помогите с 3 и 4 номером.Очень устала.Мне очень срочно нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Прости,но я сделаю только четвертое задание) 4.j)I'm going  to see.... k)They are going to launch.... l)We are going to have... m)She is going to see.... n)I am going to talk.... o)When I retire I going to back to..... p)In ten years, I am going to be.... q)Look out! That cup is going to fall off. r).........It is going to rain soon.