Увесну,улетку,увосень i узiмку-нiколi не моукне у пушчы дзiуная птушыная песня.Свiшча шпак,цiнькае сiнiчка,стракоча сарока,кракае качка,буркуе голуб,кукуе зязюля,цёхкае салавей,клякоча бусел,курлыкае жорау.ПАСТАВИТЬ ДЗЕЯСЛОВЫ, ...

Увесну,улетку,увосень i узiмку-нiколi не моукне у пушчы дзiуная птушыная песня.Свiшча шпак,цiнькае сiнiчка,стракоча сарока,кракае качка,буркуе голуб,кукуе зязюля,цёхкае салавей,клякоча бусел,курлыкае жорау. ПАСТАВИТЬ ДЗЕЯСЛОВЫ, НАЗОУНИКИ, И ПРЫМЕТНИКИ У МНОЖНЫМ ЛИКУ.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Увесну, улетку, увосень і ўзімку - ніколі не моўкнуць у пушчах дзіўныя птушыныя песні. Свішчуць шпакі, цінькаюць сінічкі, стракочуць сарокі, кракаюць качкі, буркуюць галубы, кукуюць зязюлі, цёхкаюць салаўі, клякочуць буслы, курлыкаюць жоравы.