Узнай у мистера Гринвуда о его учениках.составь и запиши четыре вопроса.образец:Does Jask like to play football?Does Bess do her homework every day?1)Does Nick.......................................................................

Узнай у мистера Гринвуда о его учениках.составь и запиши четыре вопроса. образец:Does Jask like to play football? Does Bess do her homework every day? 1)Does Nick........................................................................................ 2)Does.................................................................................................. 3)....................................................................................................... 4)....................................................................................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does Nick love playing baseball? Does Carl love studying? Does Anna do sports every day? Does Dan play soccer?