В правильной ли форме использованы подчеркнутые глаголы? Исправьте те, что использованы неправильно. Напишите ‘right’, если форма правильная. Bees make honey. Look at those birds. They fly so high. Be quiet! I am trying to work...

В правильной ли форме использованы подчеркнутые глаголы? Исправьте те, что использованы неправильно. Напишите ‘right’, если форма правильная. Bees make honey. Look at those birds. They fly so high. Be quiet! I am trying to work. People try to believe in good things. My father sleeps 7 hours a day. When will we it? I get hungry. They watch TV in their room now. We are usually having dinner at 7.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. right 2. they are flying 3. right 4. right 5. right 6. got 7. they are watching 8 we usually have