В результаті 25г карбонату двовалентного металу виділилось 5,6л Co². Знайти формулу солі. Назвати метал.НАПИСАТИ ПОВНІСТЮ РЛЗВ'ЯЗОК

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Рівняння розкладання  карбонату двовалентного металу матиме вмгляд: 25 г                           5,6 л [latex]MeCO_3=MeO+CO_2[/latex] х г                            22,4 л 1.Саме за цим рівнянням і знайдемо відносну молекулярну масу карбонату: при розкладанні 25 г карбонату виділяється 5,6 л вуглекислого газу, а при  роз.            х г_____________________22,4 л, звідки х=25*22,4/5,6=100 г 2.Підставимо отриману цифру у формулу по визначенню відносної молекулярної маси,прийнявши відносну атомну масу металу за Х: [latex]Mr(MeCO_3)=100\\X+12+3*16=100\\X=100-60\\X=40[/latex] Метал з відносною атомною масою Кальцій,тобто сіль - кальцій карбонат - [latex]CaCO_3[/latex]