В школе дети часто нарушают правила установленные в ней. Что они делают неправильно? Скажите им не делать то, что нельзя или попросите сделать что-то. 1)Children dont listen to the teacher.______________________________________...

В школе дети часто нарушают правила установленные в ней. Что они делают неправильно? Скажите им не делать то, что нельзя или попросите сделать что-то. 1)Children dont listen to the teacher._________________________________________.2)Children dont learn English rules.__________________________________________.3)Children dont do homework every day.___________________________________.4)They run and jump in school._____________________________.5)They are late for class.___________________.6)They forget to bring textbook.__________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You must listen to the teacher. You must learn English rules. You must do homework every day. You mustn't run and jump in school. You mustn't late for class. You mustn't forget to bring textbook.