Вакол лясного азярца сабрауся выключна листевы лес: асина .чаромха.ясень,рабина,бяроза.Древа стаять,пазирають у люстра вады и тиха радуюцца:кольки золота назапасили!! Ноччу тут тишыня таксама.Хиба можа алень прывяде да вады але...

Вакол лясного азярца сабрауся выключна листевы лес: асина .чаромха.ясень,рабина,бяроза.Древа стаять,пазирають у люстра вады и тиха радуюцца:кольки золота назапасили!! Ноччу тут тишыня таксама.Хиба можа алень прывяде да вады алениху.Доуга яны будуць стаять у месячным святле и слухать,як ападае на воду жоуты лист.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
алень - аленіху, лісцевы - ліст, ляснога - лес