ВАРІАНТ 1 Початковий рівень Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідь 1. Укажіть епічний жанр, який характеризується зосередженістю на одній події в житті голо...

ВАРІАНТ 1 Початковий рівень Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідь 1. Укажіть епічний жанр, який характеризується зосередженістю на одній події в житті головного героя, стислими описами та обмеженою кількістю дійових осіб. A) оповідання; Б) повість; B) роман; Г) новела. 2. Укажіть, яку річ почала шукати Настуня, отямившись від болю в чорних мажах (О. Назарук, «Роксолана»). A) обручку; Б) хустину – подарунок Стефана; . B) срібний хрестик; Г) зелений віночок. 3. Укажіть, як ставилися До Шептала бригадні коні (В. Дрозд, «Білий кінь Шептало»). A) співчували; Б)глузували; B) обходили стороною; Г) недолюблювали. 4. Укажіть твір, до якого належить наведений фрагмент. «Тремке хвилювання, передвістя значимих справ, які ще належало здійснити на землі, гаря- чею хвилею хлюпнуло в груди, підняло мене на паморочну височінь, і дзвін в очах, тільки різке, яскраве прозріння…». A) В. Дрозд «Білий кінь Шептало»; Б) О. Назарук, «Роксолана»; B) В. Дрозд «Ирій»; Г) В. Самійленко «Патріоти». 5. Укажіть, коли мало відбутися весілля Роксолани і Стефана (О. Назарук, «Роксолана»). A) узимку 1518 року; Б) у творі про це не сказано; B) улітку 1518 року; Г) навесні 1517 року. 6. Назвіть головну думку поезії В. Самійленка «Патріоти». A) головне в житті – вміння красиво говорити; Б) головне в житті – знати свої права; B) життєві принципи необхідно будувати на наукових засадах; Г) готовність до самопожертви заради вітчизни без зайвих слів. Середній рівень Завдання 7-8 мають на меті встановлення відповідності між рядками. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ 7. Установіть відповідність між поданим фрагментом і назвою твору. A) «Це країна морозива в крихких хрускотливих відерцях, які обгризаєш, наче шкірку груші, аби потім надовше лишився в роті смак солодкого закрижавілого молока». Б) «А справді, кому й що доведеш. Тільки собі гірше зробиш. Краще вже й надалі прикидатися сіреньким та покірненьким». B) «Вбачались йому патріоти Із купою слів голосних, А поруч мільйони голоти, І темність, і вбожество їх». Г) «Тепер уже знала, що якби була послухала материнської волі, не була б пішла страшним шляхом ординським». 1. О. Назарук, «Роксолана»; 2. В. Самійленко, «Патріоти»; 3. В. Дрозд, «Білий кінь Шептало»; 4. В. Дрозд, «Ирій». 5. В. Самійленко, «Ельдорадо». 8. Установіть відповідність між портретною характеристикою та героєм, про якого йдеться. A) «Мав чорні, як терен, блискучі, трохи зачервонілі очі, сильне чоло, матово-бліде обличча лагідного виразу, тонкий орлиний ніс, вузькі уста й завзяття коло них». Б) «Маленький чоловічок, навіть не білий, а якийсь землисто-сірий, з брудними корявими ручиськами». B) «Крізь легкий прозрачний кафтан з червоного шовку видніла сталева кольчуга. За поясом мав два острі ятагани, при боці криву шаблю, в руці звичайну палицю-кавулю. Бороду мав руду, аж червону, немов помальовану» . Г) «Личко біле, як сніг, з таким відтінком, як у першого пупінка рози, а таіке лагідне, як у його матері…». 1. Хайреддін(«Роксолана»); 2. Сулейман («Роксолана»); 3. Роксолана («Роксолана»); 4. Степан («Білий кінь Шептало»). 5. Шептало (» Білий кінь Шептало «). 9. Поясніть значення вислову із твору В. Самійленка «Патріоти»: «бачив душею Вкраїну» - _______________________________________ Достатній рівень Дайте коротку відповідь. 10. Дайте визначення алегорії. Поясніть значення алегоричних образів у повісті В. Дрозда «Ирій». Високий рівень Завдання за вибором. Дайте повну розгорнуту відповідь. 11. Спираючись на власний життєвий досвід і знання художніх текстів, напишіть твір-мініатюру. А) «Чи можна вважати мотиви поезії В. Самійленка «Патріоти» злободенними?». Б) «Яке значення для розвитку людини має вміння зберегти власну індивідуальність?».
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2.в 3.г 4.в. 5.в 6.г. 7.2-в 3-б 4-а 5-г 8.2-а 3-г 4-б 1-в 9.