Верно или неверно?исправьте неверные утверждения. 1 Moscow is the capital of russia 2 the queen lives i

Верно или неверно?исправьте неверные утверждения. 1 Moscow is the capital of russia 2 the queen lives in liverpool 3 winnie-the-pooh doesn't like honey 4 karlson never flies 5 in england people speak english 6 russian children go to school in summer 7 david beckham isn't famous 8 little children are never afraid of dogs