Відділи скелета,особливості скелета тулуба,розташування кінцівок відносно тулуба,відділи хребта і кількість хребців у хребетних

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
скелет поділяється на осьовий, переферійний та череп. до скелета тулуба кріпляться кінцівки. кінцівки кріпляться до тулуба. відділи хребта: шийний, грудний, поперековий, крижовий, купртковий, хвостовий. Найчастіше є така кількість хребців у різних відділах хребта: шийних — 7 позначаються літерою C (cervix — шия), грудних — 12 (Th — thorax — груди), поперекових — 5 (L — lumbalis — поперек), крижових — 5 (S — sacralis — крижовий), куприкових — 4-5 (Co — coccygeus — куприк). Таким чином, всіх хребців є 33-34. З них 24 вільні (шийні, грудні, поперекові), а 9-10 — зрослись у крижову і куприкову кістки.