VII. Переведите предложения, обращая внимание на значение неопределенных местоиме?

VII. Переведите предложения, обращая внимание на значение неопределенных местоиме??ий some, any, another, other, each, every, one. 1. I met some people but I don’t have any real friends yet. 2. Any child can learn to read and write. 3. Another four years passed before we met again. 4. Each town is subdivided into several districts. 5. Every year she rests in Spain. This time she decided to go to some other place. 6. One never knows what to say in such situations.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Это на когда надо до завтра или сегодня