VII. Translate the following: 1. Здесь достаточно хлеба. 2. Достаточно сухо. 3. Оно достаточно большое. 4. Достаточно сильный. 5. Достаточно снега и мороза. 6. Достаточно скользко

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Here's enough bread 2. Dry enough 3. It's big enough 4. Strong enough 5. Enough Snow and frost 6. Slippery enough в паре ответов не уверена
Гость
Here's enough bread Dry enough It's really big or big enough Strong enough Enough snow and frost Enough slippery