Визначте тривалентий метал,якщо відомо ,що в хлоридній кислоті масою 200 г з масовою часткою HCL 4,38 % МОЖЕ РОЗЧИНИТИСЯ оксид даного металу масою 4,08 г
Визначте тривалентий метал,якщо відомо ,що в хлоридній кислоті масою 200 г з масовою часткою HCL 4,38 % МОЖЕ РОЗЧИНИТИСЯ оксид даного металу масою 4,08 г
Ответ(ы) на вопрос:
Me - металл
Me2O3 + 6HCl = 2MeCl3 + 3H2O
m вещества (HCl) = m раствора * w = 200 * 0,0438 = 8,76 г
n = [latex] \frac{m}{M} [/latex]
n(HCl) = [latex] \frac{8,76}{36,5} [/latex] = 0,24 моль
n(HCl) : n(Me3O3) = 6: 1
n(Me2O3) = [latex] \frac{n(HCl)}{6} [/latex] = [latex] \frac{0,24}{6} [/latex] = 0,04 моль
M(Me2O3) = [latex] \frac{m}{n} [/latex] = [latex] \frac{4,08}{0,04} [/latex] = 102 г/моль
M(Me) = [latex] \frac{M(Me2O3) - M(O)*3}{2} [/latex] = [latex] \frac{102 - 16*3}{2} [/latex] = 27 г/моль
Металл - алюминий (Al)
Ответ: Al
Не нашли ответ?
Похожие вопросы