Вместо решёток нужно вставить пропущенные слова:   I like birds. I ##### (5 букв) like tigers and lions. Mary ##### (5букв) lions. She ####### (7букв) like crocodiles. My sisters ##### (5 букв) like alligators.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like birds. I don't like tigers and lions. Mary likes lions. She doesn't like crocodiles. My sisters don't like alligators.