Водук на верш М.Багданович ``Санет``по плану 1.Уступ 2.Акреслиць тэму твора 3.Чаму менавита такая назва? 4.Змест твора 5.Мастацкия сродки 6.Власны вывад(Што будзя,кали)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У гэтым вершы паэт рассказвае пра зярнятки, якия были знойдзеныя у магильнику з Египта. Яны праляжали там  вельми много часу, но не згинули. Их  сила жыцця  нибы драмала на працягу гэтага часу. Но трапиушы у прыемную глебу, маленькия зярнятки дали рунь! Гэты верш- разгорнутае параунанне. Магила- гэта як симвал смерци, а жменя нассення- симвал вечнага жыцця.