Вопрос №3.Перепишите предложения, подчеркните независимый причастный оборот, предложения переведите.

Вопрос №3.Перепишите предложения, подчеркните независимый причастный оборот, предложения переведите.1) The post of the procurator in Russia is not elective, procurators being appointed by the Procurator General.

2) The witness being present at scene of crime, the investigator interviewed him there.

3) Fee-splitting being a rather routine event, many doctors split fees.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ПРЕДМЕТ пиши--ответов больше