Восстановить правильный порядок слов. 1.You student are good in our group 2.Live do Moscow in you?( Я думаю,что- Do yoy live in Moscow) 3.At you what books do read home? 4.In setelment live I Lominskysky? 5.Shall book take I this.
Восстановить правильный порядок слов.
1.You student are good in our group
2.Live do Moscow in you?( Я думаю,что- Do yoy live in Moscow)
3.At you what books do read home?
4.In setelment live I Lominskysky?
5.Shall book take I this.
Ответ(ы) на вопрос:
1. You are good student in our group
2. верно
3. What books do you read at home
4. i live in settlement Lominsky
5. I shall take this book
1you are student in our group.2do you live in M.?3what books do you read at home?4I live in settlent. L.5shall I take this book?