Вспомни какие английские притяжательные местоимения ты знаешь. Заверши их с помощью предложения. Слова в рамке помогут тебе. Слова из рамки:my, your, his, her, its, our, their. ...

Вспомни какие английские притяжательные местоимения ты знаешь. Заверши их с помощью предложения. Слова в рамке помогут тебе. Слова из рамки:my, your, his, her, its, our, their. Предложения:1.john hates to ... food.2.i love to drive ... car.3.the stewarts have two daughters . ... daughters dont go to school. they are little .4.where is Wendy? i can see ... bike but i cant see the girl. Помогите пожалуйста!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.john hates your food.2.i love to drive my car.3.the stewarts have two daughters . His daughters dont go to school. they are little .4.where is Wendy? i can see her bike but i cant see the girl