Вставь нужные глаголы в предложения, чтобы закончить их eat, read, speak, teach. i like to_____ bananas. he likes to _______ russian. she likes to ______ her dog. we like to _____ english. they like to _________ apples. rose li...

Вставь нужные глаголы в предложения, чтобы закончить их eat, read, speak, teach. i like to_____ bananas. he likes to _______ russian. she likes to ______ her dog. we like to _____ english. they like to _________ apples. rose likes to _______ books . jim likes to ______ horse to jump. fred and svete like to ________ english books.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)eat. 2)speak. 3)teach. 4)speak. 5)eat. 6)read. 7)teach. 8) read