Вставь пропущенные буквы am, is,are.1) I__________a pupil.2)________  you brave and strong? -------- yes ,I  ____.3) Tim______not lazy.4) my name ______ Ann.5)tney ___________in the  forest.6)Tom's  cat ______funny.

Вставь пропущенные буквы am, is,are. 1) I__________a pupil. 2)________  you brave and strong? -------- yes ,I  ____. 3) Tim______not lazy. 4) my name ______ Ann. 5)tney ___________in the  forest. 6)Tom's  cat ______funny.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) am 2) are 3) am 4) is  5) are 6) is
Гость
1) I am a pupil. 2) Am you brave and strong? - Yes, i is 3) Tim is not lazy. 4) my name is Ann. 5) tney is in the forest. 6)Tom's cat are funny. Лови :3