Вставь пропущенные глаголы was were 1) The weather _______ fine last summer 2) Tiny and his friends _______ in the mountains last winter 3) ______ you at home last night ? -Yes , I _____ 4) The house ____ old but nice 5) She...

Вставь пропущенные глаголы was were 1) The weather _______ fine last summer 2) Tiny and his friends _______ in the mountains last winter 3) ______ you at home last night ? -Yes , I _____ 4) The house ____ old but nice 5) She ___ in the city 6) There ______ some letterd on the table
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Was 2. Were 3. Were, was 4. Was 5. Was 6. Were
Гость
1)was.2)were3)were4)was5)was6)were