Вставь пропущенные слова: has,do,does,will.1) Where ______ Tiny live next summer?2)What ______ you like to eat for breakfast?3)She _____ got a new  poster.4)_______ you go to school every day?5)I _____ send a nice postcard to m...

Вставь пропущенные слова: has,do,does,will. 1) Where ______ Tiny live next summer? 2)What ______ you like to eat for breakfast? 3)She _____ got a new  poster. 4)_______ you go to school every day? 5)I _____ send a nice postcard to my friend 6)When _____ Ann get up every day? Помогите пожалуйста =)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Where ______ Tiny live next summer? WILL  2)What ______ you like to eat for breakfast? DO  3)She _____ got a new poster. HAS  4)_______ you go to school every day? DO  5)I _____ send a nice postcard to my friend WILL  6)When _____ Ann get up every day?DOES