Вставь пропущенные слова:some,any,no. 1) - Would you like ______apple juice ? - Yes, please.I'd love _______. 2) - Have yo

Вставь пропущенные слова:some,any,no. 1) - Would you like ______apple juice ? - Yes, please.I'd love _______. 2) - Have you got ______ apple? - No, sorry. l haven't got _______ apple. But I have got ______ oranges. - I'm afraid,I don't want_____oranges.I would like apple. 3) - Mag,is there ______ bread at home? - No, there is ____ bread at home. - I hope you'll go and buy some.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Any, some, any, any/no, some, any, any, no