Вставь в слова пропущенные буквы,,,,1)h--se.2)sh--t.3)f--m.4)d--k.5)c--n.6)-re.7)p-rk.8)m--ning.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)h--se. house, horse 2)sh--t. short, shirt 3)f--m. farm, form 4)d--k. desk, duck 5)c-- n. coin, 6) -re. are, ore, 7)p-rk. park 8)m--ning. morning
Гость
1)Horse.,house 2)shoot..short.,shot. 3)film.,farm.,form.,from. 4)Dark.,desk. 5)Can.,coin. 7)Park. 8)Meaning.,morning.